TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 12 Nisan 2023

Savcı Sayan Twitter’de İçini Döktü

İzmir’de seçilme ihtimali düşük bir sıradan aday gösterilen AKP’li Savcı Sayan, “Aslolan milletin gönlündeki listedir” dedi. Milletvekili…

Ağrı Belediye Başkanlığı'ndan partisi tarafından milletvekili olması için istifa ettirilen sonra da İzmir'de seçilmesi zor bir sıradan aday gösterilen Savcı Sayan Twitter'da içini döktü.

İzmir’de seçilme ihtimali düşük bir sıradan aday gösterilen AKP’li Savcı Sayan, “Aslolan milletin gönlündeki listedir” dedi.

Milletvekili olmak için Ağrı belediye başkanlığı görevinden istifa eden AKP’li Sayan, İzmir 1’inci bölge, 6. sıradan aday gösterildi. AKP, son seçimlerde söz konusu bölgeden 4 milletvekili çıkarabilmişti.

‘Öyle uygun gördüler’
Ağrı belediye başkanıyken görevinden ‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın emriyle’ istifa ettiğine öne süren Savcı Sayan, şu ifadeleri kullanmıştı: “Cumhurbaşkanımız bana ‘Meclis’te olmanız gerekiyor’ dedi. Öyle uygun gördüler, ben de kabul ettim.”

‘Erdoğan’ın emri’yle siyasi kariyeri sekteye uğrayan Sayan, içini twitter’da döktü: “Aslolan Milletin gönlündeki, vicdanındaki listedir. Neticede onların vekili olmak için aday olduk. Bugün vira Bismillah deyip başladık. Allah bizi milletimize mahçup etmesin.”

 

medyaspot

Tema Tasarım |