TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Medya 10 Aralık 2020

Selvi’den Kılıçdaroğlu’nu Kızdıran Yazı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin bugünkü yazısına tepki göstererek, “Abdulkadir Selvi benim…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili Medyascope'ta gazeteci Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin bugünkü yazısına tepki göstererek, “Abdulkadir Selvi benim adıma nasıl konuşuyor, yoksa birileri Selvi’ye yazdırıyor mu?” dedi.

Medyascope’ta Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Köşe yazarlarının hayal aleminde de gezmemesi lazım. Abdulkadir Selvi bana sorabilirdi. Abdulkadir Selvi benim adıma nasıl konuşuyor? Yoksa birileri Selvi’ye yazdırıyor mu? Bu cümle önemli. Birileri medyaya belli cümleler verip ‘Bunları köşenizde yazacaksınız’ diyor, onlar da ‘Emredersiniz’ diyor. Bir devlette hukuk ve adalet sisteminde yozlaşma olunca, bunun medyaya yansıdığını da görüyoruz. Havuz medyası günün 24 saati Saray’ı öve öve bitiremiyor ama televizyonları izlenmiyor, gazeteleri okunmuyor. Onların tek ilgi alanı CHP. Biz Millet İttifakı olarak demokrasiyi getireceğiz.” ifadesini kullandı.

Selvi, bugünkü yazısında Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayının 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu yazmıştı.

medyaspot

Tema Tasarım |