TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sağlık 6 Aralık 2020

Hindistan’da Gizemli Hastalık

Dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken Hindistan’da gizem bir hastalık ortaya çıktı. Andhra Pradesh eyaletinde 140 kişiyi…

Dünya koronavirüsle mücadele ederken gizemli bir hastalık ortaya çıktı

Dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken Hindistan’da gizem bir hastalık ortaya çıktı. Andhra Pradesh eyaletinde 140 kişiyi hastanelik eden hastalığın ne olduğu netlik kazanmış değil…
Yetkililer, hafta sonu 140’tan fazla kişinin hastaneye kaldırılmasına neden olan tanımlanamayan hastalığın kaynağını araştırıyor. BBC’nin haberine göre Andhra Pradesh eyaletine bağlı Eluru şehrinden gelen hastalar mide bulantısı ve bilinç kaybı gibi şikayetlerle hastaneye kaldırıldı. Yerel basın, hastaların tümünün koronavirüs test sonuçlarının negatif olduğunu aktardı.

Eluru Devlet Hastanesi’nden bir sağlık görevlisi yerel basına şunları söyledi: “Hastalanan insanlar, özellikle çocuklar, göz yanması ve kusma şikayetleriyle geldiler, hastaların bazıları bayıldı ve nöbet geçirdi. Hastaneye kaldırılanların çoğu iyileşti ve hızla taburcu edildi.”

GİZEMLİ BİR HASTALIK

Andhra Pradesh Sağlık Bakanı Alla Kali Krishna Srinivas, alınan kan örneklerinden viral enfeksiyon kanıtına rastlamadıklarını söyledi. Yetkililer, “İnsanların hastalandığı bölgelerde yaptığımız araştırmalardan sonra hastalığa su veya hava kirliliğinin sebep olma ihtimalinin olmadığını anladık. Bu hastalığın kaynağını henüz bilmiyoruz. Kesin sonuç laboratuvar analizinin ardından ortaya çıkaracaktır” dedi.

Öte yandan ülkedeki muhalefet partisi Telugu Desam olayla ilgili soruşturma çağrısında bulunarak gizemli hastalığın sebebinin çevre kirliliğine bağlı olduğu konusunda ısrar etti.

medyaspot

İlginizi çekebilir

MAHALLE MAHALLE TEMİZLİK

MAHALLE MAHALLE TEMİZLİK

Tema Tasarım |