TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Medya 12 Aralık 2020

El Bab’da TRT Muhabirine Suikast

Silahlı saldırganların hedefi olan Hüseyin Hattab’ın olay yerinde can verdiği belirtildi. Saat 14.00 sularında kimliği belirsiz kişiler…

TRT Arapça Suriye- el Bab bölge muhabirine suikast düzenlendi. Motorsikletli saldırganlar TRT muhabirine 10 el ateş etti.

Silahlı saldırganların hedefi olan Hüseyin Hattab’ın olay yerinde can verdiği belirtildi. Saat 14.00 sularında kimliği belirsiz kişiler tarafından düzenlenen suikastle ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

3 ay önce benzer saldırıdan sağ kurtuldu

Hüseyin Hattab’ın bir çok ölüm tehdidi aldığı ve 3 ay önce benzer bir suikast girişiminden sağ kurtulduğu öğrenildi. Suriyeli gazetecinin ‏Mayıs 2019’da El-Bab- El-Sefira’da ofisinin önünde bir motosiklet bombası patlatıldığı ve o saldırıyı da sağ atlattığı bildirildi.

Sosyal medya sayfasından ihbar etti

Hüseyin Hattab aldığı tehditlerle ilgili Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda Tarhine mahallesinden Ahmed Al-Mahmoud Al-Abdullah adlı bir kişinin liderliğindeki bir grubun kendisini öldürmeye çalıştığı ihbarında bulundu. Hattab, bu konuda hiç bir girişimde bulunmamakla eleştirdiği emniyet birimlerinin ne işe yaradığını sordu.

Saldırıyı üstlenen olmazken, El Bab Emniyet teşkilatı konu ile ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

medyaspot

Tema Tasarım |