TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 15.067.252
AKTİF VAKA: 112.969
ÖLÜM: 98.943
İYİLEŞME: 14.954.283

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Dünya, Gündem 24 Mart 2020

Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği

Pakistan Milli Günü’nü kutlamak için bugün Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliğinde göndere bayrak çekme töreni düzenlendi. COVID-19 salgını dolayısıyla…

Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği Pakistan Milli Günü dolayısıyla göndere bayrak çekme töreni düzenledi

Pakistan Milli Günü’nü kutlamak için bugün Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliğinde göndere bayrak çekme töreni düzenlendi.

COVID-19 salgını dolayısıyla kamu alanında yapılacak toplantılara dair yayınlanan yerel yönetmelikler dolayısıyla, bu olaya sadece Büyükelçilik mensupları katılmıştır.
Pakistan’ın Türkiye Büyükelçisi Sayın Muhammad Syrus Sajjad Qazi Pakistan Milli Marşı eşliğinde Pakistan bayrağını göndere çekti.
Pakistan Cumhurbaşkanı ve Başbakanının mesajları da törende okundu ve Pakistan’ın Kurucusu Kaid-i Azam Muhammed Ali Cinnah, Doğunun Büyük Şairi Dr. Allama Muhammed İkbal ve Pakistan bağımsızlık hareketinin diğer liderlerine derin şükran duyguları ifade edildi.
Bu olayda aynı zamanda Pakistan’ın Hint İşgalindeki Cammu ve Keşmir halkıyla yaptığı sarsılmaz dayanışma ve onların yasal ve vazgeçilmez kendi kaderlerini belirleme haklarına verdiği benzersiz moral, siyasi ve diplomatik destek de yeniden teyit edildi.
HABER : ADNAN FİŞENK
HABER KAYNAĞI : ABDUL AKBAR

  •  
  •  
  •  
Tema Tasarım |