TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 15.061.597
AKTİF VAKA: 113.066
ÖLÜM: 98.922
İYİLEŞME: 14.948.531

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 29 Şubat 2020

Erdoğan ve Putin Telefonda Görüştü

Suriye’nin İdlib bölgesinde dün gece yaşanan hain saldırı sonrasında Moskova’dan flaş bir açıklama geldi… Reuters’ın Rus haber…

İdlib'de 33 şehit verdiğimiz hain saldırı sonrasında Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov'dan flaş bir açıklama geldi. Lavrov, "Rusya ve Türkiye Suriye'nin İdlib bölgesi üzerinde koordineli çalışmaya hazır" dedi. Lavrov, Putin ile Erdoğan'ın telefonla görüştüğünü söyledi.

Suriye’nin İdlib bölgesinde dün gece yaşanan hain saldırı sonrasında Moskova’dan flaş bir açıklama geldi… Reuters’ın Rus haber ajansı IFAX’a dayandırdığı “son dakika” haberinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un sözlerine yer verildi.Lavrov, Türkiye ile Rusya’nın İdlib üzerinde koordineli bir şekilde çalışmaya hazır olduğunu söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in telefonla görüştüğünü dile getirdi. Lavrov, Putin ile Erdoğan’ın İdlib konusundaki anlaşmanın uygulanması için fikir alışverişinde bulunduğunu duyurdu.

Türkiye’nin mülteci hamlesinden sonra Yunanistan ve Bulgaristan’dan ilk tepki
Türkiye’nin mülteci hamlesinden sonra Yunanistan ve Bulgaristan’dan ilk tepki

Öte yandan Rus haber ajansları, Kremlin’in Putin ile Erdoğan’ın telefon görüşmesi ile ilgili açıklamalarına yer verdi. Kremlin, “Putin ve Erdoğan, Suriye’nin kuzeybatısındaki durumun normalleşmesi için ek önlemler alınması gerektiği konusunda anlaştı. Erdoğan ve Putin, telefon görüşmesinde İdlib’de yaşanan durumdan duydukları endişeyi dile getirdi” açıklamasını yaptı.

Rus haber ajansı IFAX’ın haberinde ise Putin ve Erdoğan’ın, yakın bir zamanda üst seviyede katılımın olacağı bir zirve için anlaştığı da belirtildi.

İlginizi çekebilir

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi

Tema Tasarım |