TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 15 Kasım 2018

KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde başta kız çocukları olmak üzere gençlerin bilim, teknoloji, matematik…

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde başta kız çocukları olmak üzere gençlerin bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarına yönlendirilmesi ile İstanbul Sözleşmesi'nin etkin uygulanması ve izlenmesi için alt komisyon kurulması kararı alındı.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde başta kız çocukları olmak üzere gençlerin bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarına yönlendirilmesi ile İstanbul Sözleşmesi’nin etkin uygulanması ve izlenmesi için alt komisyon kurulması kararı alındı.

Komisyon, KEFEK Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın başkanlığında toplandı. Toplantıda, KEFEK bünyesinde iki alt komisyon kurulması kararlaştırıldı.

Buna göre, başta kız çocukları olmak üzere gençlerin bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarına yönlendirilmesi ile İstanbul Sözleşmesi’nin etkin uygulanması ve izlenmesi için alt komisyon kurulacak.

Öte yandan toplantıda, 26. Yasama Döneminde kurulan Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi ve Kırsalda Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Alt Komisyonu taslak raporu da görüşülerek, kabul edildi.

meclishaber.tbmm.gov.tr

Tema Tasarım |