TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 22 Kasım 2018

Erdoğan’dan AİHM’e: Terörist Sevici

Erdoğan, “AİHM dün ülkemiz aleyhine bir karar açıklamış. Neymiş? Türkiye, terör örgütü PKK ile iltisaklı bir partinin…

48. Muhtarlar Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AİHM'in Selahattin Demirtaş hakkında aldığı kararı sert sözlerle eleştirdi.

Erdoğan, “AİHM dün ülkemiz aleyhine bir karar açıklamış. Neymiş? Türkiye, terör örgütü PKK ile iltisaklı bir partinin eski genel başkanının yargılandığı davada özgürlük, güvenlik ve seçim hakkını ihlal etmiş. Peki siz AB organlarından herhangi birinin, aynı zatın 6-8 Ekim olayları sırasında insanları, tamamı yalan olan beyanlarla galeyana getirip 50 masumun sokaklarda vahşice katledilmesine yol açması konusunda herhangi bir beyanını duydunuz mu?” diye konuştu.

“CİDDİYE ALAMAYIZ”

​”Türkiye’de darbeye teşebbüs eden FETÖ’cüleri baş tacı eden hiçbir ülkenin, hiçbir kurumun demokrasinin adını ağzına almaya hakkı yoktur” diyen Erdoğan, “Avrupa Birliği’nin bizatihi kendisinin terör örgütü olarak kabul ettiği, hayata gözlerini açmamış çocuktan 80 yaşındaki ihtiyara kadar her yaştan on binlerce insanın katili PKK’ya verilen desteği, bu zalimlerin kurbanlarından esirgeyenleri hiçbir zaman ciddiye alamayız” ifadelerini kullandı.

“BUNUN ADI ÖZGÜRLÜK ARAYIŞINA DESTEK DEĞİL, TERÖRPERESTLİKTİR, TERÖRİST SEVİCİLİKTİR”

Erdoğan’ın açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Siz bakmayın birilerinin Türk demokrasisini hakir görmeye çalıştığına. Onlar demokrasiyi sadece kendilerine hizmet ettiğinde severler. AİHM dün ülkemiz aleyhine karar açıklamış; Türkiye terör örgütü PKK ile iltisaklı partinin eski genel başkanının yargılandığı davada seçim hakkını ihlal etmiş. Siz AB organlarından herhangi birinin aynı zatın 6-8 Ekim 2014 tarihindeki olaylar sırasında insanları galeyana getirip 50 masumun sokaklarda vahşice katledilmesine yol açması konusunda herhangi bir beyanını duydunuz mu?

Türkiye’de darbeye teşebbüs eden FETÖ’cüleri baştacı yapan hiçbir ülkenin demokrasinin adını ağzına almaya hakkı yoktur. Bugün Avrupa’nın neresine giderseniz gidin terör örgütü yandaşları elini kolunu sallayarak dolaşırken ülkemizi sevenlere nefes aldırılmıyor. AİHM sen neredesin? Bunun adı özgürlük arayışına destek değil, terörperestliktir, terörist seviciliktir.”

“NE GEREKİYORSA ONU YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Erdoğan konuşmasında ayrıca “Burada Avrupalı dostlarımızı ikaz ediyorum; o çok sevdiğiniz teröristler çıkarlarına dokunduğunuz gün silahlarını da size çevireceklerdir. Siz varın kendi sırça köşklerinizde dilediğiniz kararları alın, biz demokratik hukuk devleti vasfımızdan asla taviz vermeden ülkemizin milletimizin bekası için ne gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“GEZİ’Yİ ÖVENLER PKK’YI DA ÖVER, FETÖ’YE DESTEK VERİR”

Konuşmasında Gezi direnişine de değinen Erdoğan şunları söyledi:

“Gezi olayları tıpkı CHP’nin başındaki zatın kendisi gibi bir projeydi. Bu projenin adı Türkiye’nin ayaklarına yeniden pranga vurma, milletimizin kutlu yürüyüşünü engelleme ihanetidir.

Gezi’yi övenler, gizli veya açık, PKK’yı da över FETÖ’ye de destek verir. Gezi, Türkiye’yi kalkındıracak, ileriye taşıyacak ne kadar iş ne kadar proje ne kadar gayret varsa hepsinin karşısına dikilmenin adıdır.

Gezi olaylarında teröristlerin finans kaynağı olan bir kişi şu anda içeride, onun arkasında meşhur Macar Yahudisi Soros var. Bu adam dünyada milletleri bölmekle adeta birilerini görevlendiren parası bol birisi. Türkiye’deki temsilcisi de aynı şekilde babadan zengin bu imkanlarını bu ülkeyi parçalayıp bölen terör eylemlerine karşı her türlü desteği veren kişi şimdi içeride.”

“SUÇU OLMAYANI NİÇİN KALKSIN DA YARGIMIZ İÇERİ ALSIN?”

Akademisyenlere yönelik operasyonlara da değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Suçu olmayanı niçin kalksın da yargımız içeri alsın? Bay Kemal bunların hepsi akademisyen diyor, ‘davet etseydiniz onlar zaten gelirdi’ diyor. Senin o beyefendi dediklerinden bir tanesi de köşe yazarıydı, 5 yıl 10 aya mahkum oldu, yargı onu cezaevine göndermedi, tutuksuz devamını sağladı. Ne yaptı? Kaçıp Almanya’ya gitti. Şimdi Almanya’da Türkiye’nin aleyhinde her türlü kampanyayı yapıyor. Oradaki kampanyaları o idare ediyor. Bu adam mahkum edilmiş bir adam. Mahkum edilmiş bir adamı yargı boş buldu serbest bıraktı, o da kaçıp gitti.”

medyaspot

Tema Tasarım |