TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 27 Kasım 2018

Erdoğan: Belediyecilik AK Parti’nin İşi

AKPARTİ Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan’ın konuşmasından…

"İnşallah Arjantin dönüşümüzde de kalan adaylarımızı ve ilçe adaylarımızı da açıklayacağız."

AKPARTİ Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında belediye başkan adaylarını açıkladı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:
-Sözlerimin hemen başında İstanbul Sancaktepe’de dün düşen askeri helikopterimizde hayatlarını kaybeden askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum-Türkiye’nin hem siyasette hem de ülkesinde ve dünyada önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz

-Akdeniz’de Ege ve Kıbrıs’taki gerilim sürmekte. Son dönemdeki hidrokarbon arama faaliyetleri nedeniyle bu bölge daha fazla sorunun yaşandığı bir bölge olmuştur. Arkasına Avrupa’yı alan Yunanistan’ın ve Güney Kıbrıs’ın davranışları kendileri adına bir tehdit anlamına gelmiştir. Ülkemizi kendi haklarını savunamaz hale getirme çabaları beyhudedir.

– Mülteciler konusunda tir tir titreyenler konu petrol olunca aslan kesiliyorlar.

Şu anda 4 buçuk milyon insanı ülkesinde barındıran bir Türkiye var, diğer tarafta ise botları ile Akdeniz’e açılanların botlarını şişleyenler var. Hangisi daha insani. Türkiye olarak ne Doğu Akdeniz’de ne de Rusya ile Ukrayna arasındaki hadiselerin yeniden alevlenmiş olmasından gerçekten üzüntü duyuyoruz. Hem Rusya’yı hem de Ukrayna’yı dost olarak gören bir ülke olarak Karadeniz’in bir an önce barış denizi haline gelmesini istiyoruz.

Suriye meselesi bizim güvenlik önceliklerimizde ilk sırayı almaya devam ediyor. Belki de tek ilkeli duruşu seyreden ülke biziz. DEAŞ bahanesiyle herkes Suriye topraklarında çıkar peşinde koşarken biz sahaya girdik bu terör örgütüne en ağır darbeyi vurduk.

Buradan dünyaya sesleniyorum ki Suriye’de DEAŞ yoktur. Burada kendilerini DEAŞ gibi göstermek isteyen bir takım çeteler vardır.

Bu arada bir başka oyun da sınırlarımızda oynanmaktadır. Onbinlerce kişiyi silahlandıranların terörizmle mücadele olmadığı ortadadır. Bu kişiler teröristlerle yiyip içiyorlar, teröristlerle yatıp kalkıyorlarBaşlarına ödül koydukları teröristlerden emir alan grupların ülkemiz adına bir tehdit oluşturmadığını söyleyenler ancak kendilerini kandırırlar.

Değerli arkadaşlar mahalli seçimlere ülkemizin böyle önemli konularla meşgul olduğu bir gündem ile giriyoruz. Bilindiği gibi geçtiğimiz cumartesi günü 40 belediye başkan adayımızın isimlerini milletimizle paylaşmıştık. biraz sonra burada grup toplantımızda 20 adet belediye başkan adayımızın ismini açıklayacağız. Ardından da MGK toplantımıza başkanlık edip ülkemizin iç ve dış güvenlik konularını değerlendireceğiz.

İnşallah Arjantin dönüşümüzde de kalan adaylarımızı ve ilçe adaylarımızı da açıklayacağız.

Bazı kesimlerin yatırımlarını beklettiğini görüyoruz. Halbuki gün bekleme değil yatırım yapma günüdür. Kaynakları yatırıma, ihracata, istihdama yönlendirmek en everimli yöntemdir.

Aralık ayı ile birlikte yeni bir yatırım ve istihdam seferberliği başlatarak bir atılım süreci başlatacağız mahalli seçimleri bu konunun takozu değil destekçisi olarak göreceğiz.

Seçim manifestomuzu önümüzdeki ay ilan edeceğiz. 2019 için Gönül Belediyeciliğimizi ifade eden bir vizyonla halkımızın karşısına çıkacağız.

31 Mart’ta daha yüksek bir oranla milletimiz tarafından tercih edilecektir. Türkiye’nin son 5 yılında yaşananlar köklü bir değişikliğin gerekli olduğunun altını çizmiştir. CHP ülkemiz siyasetini adeta zehirlemiştir.

medyaspot

İlginizi çekebilir

AA Muhabiri Hala Bulunamadı

AA Muhabiri Hala Bulunamadı

Tema Tasarım |