TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 18 Kasım 2018

Altındağlı kadınlar ve çocuklar ekmek israfına “dur” dedi

100 poşet ekmek dağıtıldı Altındağlı kadınlar ve çocuklar el ele verdi, etkili bir toplumsal mesajın altına imza…

Her platformda sergilediği düşünceli davranışlarıyla büyük alkış alan Altındağlı kadınlar ve çocuklar, bu duyarlı davranışlarına bir yenisini daha ekledi. Altındağ Belediyesi’ne bağlı Hacılar Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyeleri ve bu üyelerin merkez kreşinde eğitim gören çocukları, ekmek israfına “dur” dedi.

100 poşet ekmek dağıtıldı
Altındağlı kadınlar ve çocuklar el ele verdi, etkili bir toplumsal mesajın altına imza attı. Dönem başından beri ekmek israfı konusunda bilgi alan kültür merkezi üyeleri ve onların çocukları, bu düşüncelerini eyleme geçirdi. Anneler ve çocuklar, etkinliğe 15 gün öncesinden hazırlandı.
Bayat ekmekleri biriktiren annelere çocukları yardım etti. Anneler, daha sonra bayat ekmekleri ince ince doğradı. Ardından fırında kurutulan ekmekleri Altındağlı minikler poşetledi. Tam 100 poşet ekmek dağıtıma hazır hale geldi. İslam’da israfın yeri olmadığına dikkat çekmek isteyen kadınlar ve çocuklar, soluğu yine aynı bölgede bulunan Miraç Camii’nde aldı. Cuma Namazı çıkışında hazırladıkları ekmekleri vatandaşa hediye eden kültür merkezi üyeleri ve kreş öğrencileri, tüm Altındağlılardan tam not aldı.
Altındağ’da israfa yer yok
Hacılar Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Filiz Güzel, bu etkinliğe torunuyla katıldığını söyledi. Filiz Teyze, ekmek israfının önüne geçmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. Sadece çocukların değil yetişkin bireylerin de israf yaptığına dikkat çeken Filiz Teyze, “Altındağ’da bu durumun önüne geçmek istiyoruz” dedi.
Bir diğer üye Deniz Yalçın ise duygularını şöyle ifade etti: “Bu anlamlı etkinliğe oğlumla katıldım. Etkinliğin başından sonuna kadar çok keyif aldık. Ekmeklerin biriktirilmesinden doğranmasına, fırınlanmasından poşetlenmesine kadar her şeyi el ele yaptık. Hem ana oğul birlikte çalıştık hem de önemli bir mesaj verdik.”

HABER : ADNAN FİŞENK

Tema Tasarım |