TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa GÜNCEL 29 Ekim 2022

Hijran Hüseynova: “Türkiye’nin dış politikası adalete hizmet ediyor”

Azerbaycan Milletvekili Aile, Kadın ve Çocuk İşleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Hijran Hüseynova, Türkiye’nin milli bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nı 29 Ekim’de kutladı…

Azerbaycan Milletvekili Aile, Kadın ve Çocuk İşleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Hijran Hüseynova, Türkiye’nin milli bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nı 29 Ekim’de kutladı…

Azerbaycan Milletvekili Hijran Hüseynova, Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası dünyada büyük bir etkiye sahip olduğunu vurgulayarak, “Bu etkinin doğal olarak siyasi, ekonomik, askeri, entelektüel, manevi potansiyeli ve jeopolitik önemi ile ilgili olduğunu düşünüyorum.”-dedi.

“Bugün Türkiye’nin dış politikası, küresel ölçekte çok ihtiyaç duyulan adalet ve dürüstlüğe hizmet ediyor.

Türkiye’nin ortaya çıkan uluslararası konulardaki objektif duruşunun, çok tehlikeli bir dönemde istikrarın sağlanmasında tartışmasız bir rol oynadığının altını çizmek gerekir.
Azerbaycan işgal ettiği toprakları kurtarırken, kardeş Türkiye bu haklı mücadelede Azerbaycan’ın yanında yer almıştır. Bugün Türkiye, Karabağ’da ve Doğu Zengezur’da inşaat işlerinde ve diğer tüm konularda Azerbaycan’ın yanında! Yaşasın bu sonsuz kardeşlik. Yaşasın Türkiye ve Azerbaycan!

Türk halkının milli bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Cumhuriyetin kurucularını ve şehitlerini rahmetle anıyorum”.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümünün Azerbaycan’da da coşkuyla kutlandığını hatırlatalım.

Ülker Fermankızı

Tema Tasarım |